21 tūkstantis kilometrų – 21 automobilis – 21 darbuotojas!

Kad kelionės automobiliu Lietuvoje būtų saugesnės, vykdome intensyvią kelių priežiūros kontrolę. Vienas iš žiemos metu atliekamų tyrimų – slidumo (automobilių ratų sukibimo su danga) vertinimas. 2️⃣1️⃣ -as „VIAMATIKA“ specialistas tikrina 2️⃣1️⃣ tūkst. km. valstybinės reikšmės kelių 24 val. per parą!

Priežiūros kokybės vertinimas neįmanomas be tikslių matavimų. Jiems naudojama šiuolaikinė, tarptautinius standartus atitinkanti technika. Valstybinės reikšmės kelių slidumą tikrina 2️⃣1️⃣ -as „VIAMATIKA“ automobilis su specialiais matavimo prietaisais. Jie į kelio dangą nukreipto lazerio pagalba fiksuoja sukibimo parametrus ir gautą vertinimo koeficientą perduoda į VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) mobiliąją programėlę realiu laiku. Taip pat kas minutę atliekama sąlygų keliuose fotofiksacija.

Surinkti duomenys padeda įvertinti, ar keliai tinkamai prižiūrimi pagal jiems priskirtą lygį (vieni valomi ir barstomi dažniau, kiti – rečiau, o dar kituose tik nuvalomas sniegas). Priežiūros lygius LAKD nustato pagal eismo intensyvumą ir kelių svarbą.

Informacija apie kelių būklę ir eismo sąlygas valstybinės reikšmės keliuose skelbiama svetainėje www.eismoinfo.lt. Vairuotojai taip pat gali gauti ir perduoti informaciją apie eismo sąlygas tel. numeriu 1871 arba +370 5 232 9600 ☎️

Iš viso Lietuvoje yra apie 84 tūkst. km. kelių – valstybinės reikšmės kelių tinklą papildo vietinės reikšmės keliai, kuriais rūpinasi savivaldybės.