Barjero Baltarusijos pasienyje statybų techninė priežiūra

Vienas reikšmingiausių „VIAMATIKA“ šiuo metu vykdomų projektų – barjero Baltarusijos pasienyje statybų techninė priežiūra. Dalinamės mūsų darbuotojų įamžintais kadrais.

Tvoros su koncertina statybos padalintos į keturias dalis. Darbai jau prasidėjo I-oje, III-ioje ir IV-oje dalyse, juos įgyvendinus pasienyje bus nutiesta 240,51 km fizinio barjero. Praėjusių metų pabaigoje pasirašėme sutartį dėl šių trijų statybų dalių techninės priežiūros paslaugų.

Nuotraukose matote III-ioje statybų dalyje statomą barjerą, esantį Rytų R ruože prie Lavoriškių pasienio užkardos. Čia vykdomiems statybų techninės priežiūros darbams vadovauja „VIAMATIKA“ specialistai Mečislovas Sivilevičius ir Darius Kundelis.

Projektas išsiskiria tuo, kad
⏱ laimėję konkursą darbus pradėjome itin greitai,
???? daugelyje ruožų pasienyje nėra privažiavimo automobiliu – aplink šlapios pievos arba pelkės, kalnuotos ar miškingos vietovės,
???? vietomis nėra mobilaus ryšio.

Statant barjerą, pirmiausia tiesiama koncertinos piramidė iš 5 arba 6 spiralių, o šalia koncertinos Lietuvos sienos pusėje montuojami tvoros segmentai, tvirtinami prie įleistų į žemę stulpų. Šie segmentai pagaminti pagal Valstybės sienos apsaugos tarnyba reikalavimus – atsparūs nepalankioms oro sąlygoms ir dirvožemio poveikiui. Tvoros viršuje tvirtinama dar viena koncertinos spiralė ir taip bendras barjero aukštis pasiekia 4 metrus.

Visų šių elementų ir jų įrengimo kokybę ir užtikriname vykdomu techninės priežiūros projektu.