#
0 0 0 0.3vw #0a0a0d

„VIAMATIKA” praėjusiais metais spartino paslaugas, uždirbo beveik 0,65 mln. eurų pelno

February 18, 2022

Kelių statybos techninės priežiūros ir statybinių medžiagų kokybės tyrimų įmonės „VIAMATIKA” pardavimo pajamos praėjusiais metais viršijo 4,7 mln. eurų. Preliminariais neaudituotais duomenimis, grynasis bendrovės pelnas turėtų siekti apie 0,65 mln. eurų, EBITDA – 1,218 mln. eurų. „VIAMATIKA” yra strateginės svarbos valstybės valdoma įmonė. 100 proc. jos akcijų priklauso Susisiekimo ministerijai.

Pasak „VIAMATIKA” vadovo Artūro Paleko, praėjusiais metais įmonė, nepaisant besikeičiančių sąlygų ir konkurencijos, toliau stengėsi geriausiai atstovauti visuomenės interesams ir išlaikyti tvarius finansus.

„Didesnė konkurencija toliau mažina paslaugų kainas, todėl investavome į greitį ir kokybę. Tai mums leidžia dirbti ne tik tvariai, bet ir pelningai bei išlaikyti esamų klientų pasitikėjimą ir pritraukti naujų. Itin daug dėmesio skyrėme techninei priežiūrai, investavome šią sritį ir jos plėtrą“, – sako A. Palekas.

Tuo metu laboratorijos vadovas Andrius Baltrušaitis sako, kad valdymo pokyčiai ir skaitmenizacija įmonės viduje taip pat leido pagreitinti laboratorijos darbus. Buvo visiškai atsisakyti popierinių protokolų, kurių paprastai per metus būdavo atspausdinama apie 10 tūkstančių.

„Greitis – itin svarbus mūsų klientams, nes nuo to priklauso rangovų vykdomų darbų atlikimo terminai. Nuolat stengiamės peržiūrėti savo procesus, kad išlaikydami aukštą tyrimų kokybę, galėtume paslaugas atlikti kuo greičiau. Kai kurių tyrimų trukmė mūsų laboratorijoje praėjusiais metais sutrumpėjo nuo savaitės iki kelių dienų“, – pasakoja A. Baltrušaitis.

Praėjusiais metais „VIAMATIKA” laimėjo konkursą dėl būsimo „Rail Baltica” geležinkelio tilto per Nerį prie Jonavos statybos techninės priežiūros paslaugų, taip pat jau vykdo priežiūrą fizinio barjero pasienyje su Baltarusija statybose.

„Projektas pasienyje išsiskiria tuo, kad po laimėto konkurso darbus pradėjome labai greitai. Iššūkių mūsų darbuotojams čia netrūksta ne tik dėl geopolitinių aplinkybių, bet ir dėl to, kad pasienyje vietomis nėra mobilaus ryšio, o kai kurie ruožai apskritai nepravažiuojami automobiliu, nes aplink driekiasi šlapios pievos, pelkės ar yra itin kalnuotos ir miškingos vietovės”, – sako techninės priežiūros vadovas Žilvinas Smalskys.

Valstybės valdoma įmonė „VIAMATIKA” yra įsikūrusi Vilniuje. Joje dirba apie šimtą specialistų, kurie darbus vykdo visoje Lietuvoje.